×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
Programımızı; öğrencileri, rekabetçi ve dinamik bir toplumda işbirliği içerisinde, bugünün olduğu kadar geleceğin mühendislik problemlerini de çözmek üzere, iş hayatında, akademik alanda ve sanayide geleceğin liderleri olmaya hazırlayan, uygulamaya dönük lisans ve lisansüstü eğitim vermeyi amaçlayan kaliteli bir eğitim geleneği üzerine inşa etmekteyiz.
Makine Mühendisliği, geniş uygulama alanına sahip, en temel mühendisliklerden biridir. Makine mühendisliği, çıktılarıyla teknolojinin gelişmesinde ve insan yaşamında önemli rol oynayan mesleklerdendir. Makine mühendisliği eğitiminizi tamamladığınızda, kıymetli bir meslek edinirken, doğayı, çevreyi ve hayatı daha iyi kavramanız için gerekli bilgi ve bilinç düzeyine sahip olacaksınız. Bu anlayışla, Bölümümüz güçlü akademik kadrosu ve modern müfredatı ile yarının lider mühendislerini yetiştirmeyi hedefleyerek, eğitim ve araştırma faaliyetlerine 2011’de başlamış ve başarı ile devam etmektedir.
Mezunlarımızı iş ortamına hazırlamak için, sanayi kuruluşları ile proje ve program bazında işbirliği yapılmaktadır. Takımlar halinde yürütülen projeler ile öğrencilerimizin disiplin içi ve disiplinler arası takımlarda çalışma deneyimi ve becerisi kazanmaları sağlanmaktadır.
Sevgili öğrenciler, geleceğe yönelik kariyer planınız ne olursa olsun, makine mühendisliğinin çok disiplinli ve doğaya dönük yapısı, gelecekteki hayallerinizi gerçekleştirmede en önemli hazineniz olacaktır. Hayatınızın geriye kalan kısmını şekillendirmede önemli bir yere sahip olan, dört yıllık öğrenim sürenizi iyi değerlendiriniz. Makine mühendisliğinin temellerini, ilgili yazılımları, modern teknolojiyi iyi öğrenirken, sosyal aktiviteler için, sanat için, spor için zaman ayırınız. Kendinize, çevrenize, yaşadığınız topluma ve ülkenize karşı sorumluluklarınızı unutmayınız. Üniversite yıllarınızın, geleceğinize temel teşkil edecek potansiyelinizi ortaya çıkarma ve geliştirme süreci olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.
Unutmayınız ki, benim ve Bölümümüzün tüm idari ve akademik elemanlarının kapıları, siz öğrencilerimize daima açıktır. Çankaya’da başarılı ve mutlu bir üniversite yaşamı geçirmenizi diliyorum.
Sevgilerimle…
Prof. Dr. Haşmet Türkoğlu