NEWS

İŞ MAKİNALARI OPSİYON PROGRAMI

Çankaya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü İş Makinaları Opsiyon Programı

“Makine Mühendisliği Bölümü Opsiyon Programı”, 3. Sınıfa başlayacak öğrencilerimize sunduğumuz, Hidromek A.Ş. firmasında öncelikli işe alınmayı sağlayan bir programdır. İş makinalarının tasarımı, imalatı ve testi alanlarında teorik ve uygulamalı bilgi birikimi olan makina mühendislerinin  yetişmesini sağlamayı amaçlayan bu program ülkemizde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

7_212bb60f8535d6f2349038dc8cb2c4a0201453163744

İş Makinaları Opsiyon Programı’nın dayanağını, Çankaya Üniversitesi ile Hidromek A.Ş. arasında imzalanan 15 Ekim 2014 Tarihli işbirliği protokolü oluşturmaktadır.

370LCHD-iFaaaaaaaaaa

Söz konusu protokol uyarınca; İş Makinaları Opsiyon Programı‘ndan mezun olacak Makina Mühendisliği Bölümü öğrencileri Hidromek firması tarafından öncelikli olarak işe alınacaktır.

İş Makinaları Opsiyon Programı‘nı seçen öğrenciler; zorunlu yaz stajlarını Hidromek firmasında uzun süreli olarak yapacaklar, Hidromek firması tarafından kendilerine ek eğitimler verilecek, ayrıca mezuniyet projelerini iş makinaları konusunda yapacaklardır. Opsiyon öğrencileri, bölüm eğitim planında yer alan seçmeli derslerin çoğunu iş makinaları alanında verilecek derslerden alacaklardır.